Strony, serwisy lub usługi, z których nastąpił wyciek danych:
Technic
- Domena
- technicpack.net
- Informacje
- W listopadzie 2018 r. platforma modpacków Minecraft znana jako Technic doznała naruszenia danych. Technic niezwłocznie ujawnił naruszenie i poinformował, że naruszone dane obejmowały adresy e-mail i IP ponad 265 tys. unikalnych użytkowników, dzienniki czatów, prywatne wiadomości i hasła przechowywane jako skrypty bcrypt z czynnikiem roboczym 13. Technic samodzielnie zgłosił naruszenie do HIBP.
- Ilość kont
- 265 410
- Data wycieku
- 30 listopada 2018
- Dane jakie wyciekły
- Dzienniki czatuAdresy e-mailAdresy IPHasłaWiadomości prywatneStrefy czasowe
Data & Leads
- Domena
- datanleads.com
- Informacje
- W listopadzie 2018 r. badacz bezpieczeństwa Bob Diachenko zidentyfikował niezabezpieczoną bazę danych, która prawdopodobnie była hostowana przez agregator danych. Po dalszym dochodzeniu okazało się, że dane te były powiązane z firmą marketingową Data
- Ilość kont
- 44 320 330
- Data wycieku
- 14 listopada 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailPracodawcyAdresy IPNazwy stanowiskNazwiskaNumery telefonówAdresy fizyczne
Adapt
- Domena
- adapt.io
- Informacje
- W listopadzie 2018 r. badacz bezpieczeństwa Bob Diachenko zidentyfikował niezabezpieczoną bazę danych hostowaną przez agregator danych "Adapt". Usługa ta, będąca dostawcą "świeżych kontaktów wysokiej jakości", ujawniła ponad 9,3 mln unikalnych rekordów osób i informacji o pracodawcach, w tym ich imion i nazwisk, pracodawców, nazw stanowisk, informacji kontaktowych i danych dotyczących pracodawcy, w tym opisu organizacji, wielkości i przychodów. Po skontaktowaniu się z firmą Adapt nie otrzymano żadnej odpowiedzi.
- Ilość kont
- 9 363 740
- Data wycieku
- 5 listopada 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailPracodawcyNazwy stanowiskNazwiskaNumery telefonówAdresy fizyczneProfile w mediach społecznościowych
HTH Studios
- Domena
- hthstudios.com
- Informacje
- W sierpniu 2018 r. twórca interaktywnych gier dla dorosłych futerkowych HTH Studios doznał naruszenia danych, które wpłynęło na wiele repozytoriów danych klientów. Kilka miesięcy później dane te pojawiły się na popularnym forum hakerskim i zawierały 411 tys. unikalnych adresów e-mail wraz z adresami fizycznymi i IP, imionami, zamówieniami, solonymi hashami SHA-1 i solonymi hashami MD5. Firma HTH Studios jest świadoma tego incydentu.
- Ilość kont
- 411 755
- Data wycieku
- 24 sierpnia 2018
- Dane jakie wyciekły
- Szczegóły agenta użytkownika przeglądarkiDaty urodzeniaAdresy e-mailAdresy IPNazwiskaNumery telefonówAdresy fizyczneZakupyNazwy użytkowników
Elasticsearch Instance of Sales Leads on AWS
- Domena
- Informacje
- W październiku 2018 r. badacz bezpieczeństwa Bob Diachenko zidentyfikował wiele odsłoniętych baz danych zawierających setki milionów rekordów. Jednym z tych zbiorów danych była instancja Elasticsearch na AWS zawierająca dane dotyczące leadów sprzedażowych i 5,8 mln unikalnych adresów e-mail. Dane te zawierały informacje dotyczące osób i firm, dla których pracowały, w tym ich imiona i nazwiska, adresy e-mail oraz nazwę i dane kontaktowe firmy. Pomimo najlepszych starań nie udało się zidentyfikować właściciela danych, dlatego to naruszenie zostało nazwane "Elasticsearch Sales Leads".
- Ilość kont
- 5 788 169
- Data wycieku
- 29 października 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailPracodawcyNazwiskaAdresy fizyczne
KnownCircle
- Domena
- knowncircle.com
- Informacje
- Około kwietnia 2016 r. firma KnownCircle, zajmująca się "automatyzacją marketingu dla agentów i dostawców usług profesjonalnych", uzyskała dużą ilość danych od podmiotu zewnętrznego. Dane należące do nieistniejącego już serwisu pojawiły się w formacie JSON i zawierały gigabajty danych związanych z sektorami nieruchomości i ubezpieczeń. Wydaje się, że dane osobowe pozyskane w wyniku naruszenia były wykorzystywane głównie do celów marketingowych, w tym do rejestrowania wysyłanych wiadomości e-mail i śledzenia kart podarunkowych. Niewielka liczba haseł pracowników KnownCircle była również obecna i była przechowywana w postaci haseł bcrypt.
- Ilość kont
- 1 957 600
- Data wycieku
- 12 kwietnia 2016
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailWiadomości e-mailGendersNazwiskaHasłaNumery telefonówAdresy fizyczne
Rbx.Rocks
- Domena
- rbx.rocks
- Informacje
- W sierpniu 2018 r. doszło do naruszenia danych na stronie handlowej Roblox - Rbx.Rocks. Prawie 25k rekordów zostało wysłanych do HIBP w listopadzie i zawierało nazwiska, adresy e-mail i hasła przechowywane jako hasze bcrypt. W lipcu 2019 r. pojawiło się kolejne 125 tys. rekordów, co zwiększyło całkowitą wielkość incydentu do 150 tys. Od tego czasu witryna przestała działać, a w komunikacie napisano, że "Rbx.Rocks v2.0 jest obecnie w budowie".
- Ilość kont
- 149 958
- Data wycieku
- 6 sierpnia 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailNazwiskaHasła
Società Italiana degli Autori ed Editori
- Domena
- siae.it
- Informacje
- W listopadzie 2018 r. włamano się do Società Italiana degli Autori ed Editori (Włoskie Stowarzyszenie Autorów i Wydawców, w skrócie SIAE), zdefasonowano je i za pośrednictwem Twittera wyciekło publicznie prawie 4 GB danych. Dane te obejmowały nazwiska, adresy e-mail i hasła ponad 14 tys. zarejestrowanych użytkowników.
- Ilość kont
- 14 609
- Data wycieku
- 3 listopada 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailAdresy IPNazwiskaHasłaNumery telefonów
WPSandbox
- Domena
- wpsandbox.io
- Informacje
- W listopadzie 2018 r. usługa piaskownicy WordPressa, która pozwala ludziom tworzyć tymczasowe strony internetowe WP Sand box, odkryła, że ich usługa była wykorzystywana do hostowania strony phishingowej próbującej zebrać konta Microsoft OneDrive. Po zidentyfikowaniu złośliwej strony WP Sandbox wyłączyła ją z sieci, skontaktowała się z 858 osobami, które przekazały jej informacje, a następnie samodzielnie przesłała ich adresy do HIBP. Strona phishingowa wymagała podania zarówno adresów e-mail, jak i haseł.
- Ilość kont
- 858
- Data wycieku
- 4 listopada 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailHasła
JoomlArt
- Domena
- joomlart.com
- Informacje
- W styczniu 2018 r. witryna JoomlArt z szablonami Joomla nieumyślnie ujawniła w zgłoszeniu Jira ponad 22 tys. unikatowych rekordów klientów. Ujawnione dane pochodziły z iJoomla i JomSocial, obu usług, które firma JoomlArt przejęła w poprzednim roku. Dane zawierały nazwy użytkowników, adresy e-mail, zakupy i hasła przechowywane w postaci skrótów MD5. Po skontaktowaniu się z nami firma JoomlArt poinformowała, że jest świadoma incydentu i wcześniej powiadomiła o nim zainteresowane strony.
- Ilość kont
- 22 477
- Data wycieku
- 30 stycznia 2018
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailNazwiskaHasłaHistorie płatnościNazwy użytkowników
Mac Forums
- Domena
- mac-forums.com
- Informacje
- W lipcu 2016 r. samozwańcza witryna "Ultimate Source For Your Mac" - Mac Forums - doznała naruszenia danych. System oparty na vBulletin ujawnił ponad 326 tys. nazw użytkowników, adresów e-mail i IP, dat urodzenia i haseł przechowywanych w postaci solonych haseł MD5. Później odkryto, że dane te były przedmiotem handlu na popularnym forum hakerskim. Mac Forums nie odpowiedziało, gdy skontaktowano się z nim w sprawie tego incydentu za pośrednictwem formularza kontaktowego.
- Ilość kont
- 326 714
- Data wycieku
- 3 lipca 2016
- Dane jakie wyciekły
- Daty urodzeniaAdresy e-mailAdresy IPHasłaNazwy użytkowników
Baby Names
- Domena
- babynames.com
- Informacje
- Około 2008 roku w witrynie pomagającej rodzicom nadawać imiona dzieciom, znanej jako Baby Names, doszło do naruszenia danych. Incydent ujawnił 846 tys. adresów e-mail i haseł przechowywanych w postaci solonych haseł MD5. Po skontaktowaniu się w październiku 2018 r., Baby Names poinformowało, że "naruszenie miało miejsce co najmniej dziesięć lat temu" i że członkowie zostali powiadomieni w tym czasie.
- Ilość kont
- 846 742
- Data wycieku
- 24 października 2008
- Dane jakie wyciekły
- Adresy e-mailHasła
Serwis wykorzystuje dane o wyciekach ze strony haveibeenpwned.com